banky

Baňková masáž je jedna z nejúčinnějších metod pro léčení a také pro udržení dobré kondice těla. 

Při své práci, využívám baňky u klasické masáže k rozmasírování spasmů v oblasti trapezových svalů a lopatek. Dochází  k  prokrvení postižené části a tak i lepšímu účinku masáže.  Baňková masáž je samozřejmě i jako samostatná procedura.

O co se podrobně jedná a jak účinkuje, se dočtete níže..

Tato metoda je stará tísíce let. Léčba baňkami je jednou z alternativních metod lidového léčitelství používaná dodnes. Je založena na vytvoření podtlaku, obvykle ve skleněné nádobě, která je přiložena na tělo. Napomáhá odstraňovat potíže související s pohybovým aparátem, prokrvuje, příznivě ovlivňuje tok energie v těle, napomáhá při kožních potížích a prostřednictvím lymfatického systému pročišťuje organismus. Baňky se přikládají na určená
 místa (reflexní zóny, akupunkturní body, a-shi zóny) nebo se používají k masáži. Tato technika je 
jedna z nejúčinnějších na onemocnění a problémy pohybového aparátu (ztuhlé
svaly, partie zad a krku, bolesti zad apod.), ale i na onemocnění trávicího,
dýchacího a pohybového aparátu

Za určitých podmínek lze tuto metodu praktikovat v domácím ošetření.

 Číňané používali tuto metodu i s tím postupem, že nařezávali kůži  a nechali do baněk vytéci krev. To se dnes již nepraktikuje.  Tato metoda pomáhá odplavit ze svalu škodliviny, které způsobují bolesti a různé potíže. Na těle vznikne podlitina, protože je kůže do baňky nasáta, a zmizí do 1 až 2 týdnů. Pro lepší účinek baňkové masáže opakujte masáž dvakrát týdně po dobu tří týdnů. Zkušený terapeut ví jak silně baňky k tělu přisát a na jak dlouho. Obecně lze určit čas pro přisátí baněk na těle maximálně 20 minut. Potom již začíná kůže více trpět a není ani jinak účelné dobu nasazení baněk prodlužovat.