Můj příběh

 Ahoj, vítám tě na svých stránkách Jeníkovo nebe.

Jmenuji se Jan Kottas v roce 2010  jsem pocítil vnitřní potřebu začít ve svém životě tvořit, a tedy i dělat to, v čem se cítím dobře a co je mi blízké.
Dlouho jsem nevěděl do čeho se dřív pustit. Přicházela spousta projektů z oblasti marketingu, prodeje, networkingu, a i když mě to silně přitahovalo, masáže byly pořád něčím, co mě živilo vnitřní silou a stabilitou. Vše mi časem začalo docházet po absolvované terapii tmou.
135-ti hodinový pobyt v naprosté tmě mne přiblížil k mému srdci. Postupně jsem si uvědomoval, že NYNÍ touží po oné stabilitě a síle.

Tohle vše nejvíce posilovala podpora báječného člověka. Byla to má fantastická přítelkyně, které budu za tu silnou inspiraci a motivaci doživotně vděčný.

IMG_4532

,,Věřím, že každý z nás je schopen živit se tím, co ho vnitřně naplňuje. V tomto okamžiku se totiž do dělání vkládá srdce, a to stojí za tou nejvyšší kvalitou vykonané práce“
J.K.

 

 Uvědo-mění

 Jako dítě jsem často navštěvoval různé léčitele a lidi zabývající se energiemi, to víc než ovlivnilo můj postupný zájem o duchovní a osobní rozvoj. Začal jsem víc rozumět dění kolem, ale hlavně více vnímat sám sebe jako tvůrčí bytost, která je omezena jediným. Omezením, kterým jsem já sám. Převzít zodpovědnost za svůj život bylo a je to nejsilnější uvědomění, které mi pomáhá posouvat se vpřed přes překážky.

Téma zdraví mi přišlo před pár lety do cesty. Dlouho jsem přemýšlel, jak si ho udržet co nejdéle, jak se vyhnout nemocem a hlavně nemocnicím. Stal jsem se nezávislým partnerem společnosti Forever Living Produkts, která se specializuje na přírodní produkty z Aloe Vera. Díky tomu jsem se účastnil na školeních, přednáškách a dokonce měl i možnost osobní konzultace se špičkami jak české, tak slovenské natur medicíny. Přísun informací a hlavně osobní zkušenost byla naprosto ohromující. Začal jsem chápat vztah mezi stravou, psychikou a nemocemi. Zjištění, že za své zdraví jsem opět zodpovědný jen já sám beru jako mé druhé silné uvědomění, které mě zásadně ovlivnilo.

       Masáže a Jeník

 Masírovat jsem začal už jako 8 letý svou mamču a sestru, sice amatérskými a intuitivními hmaty, ale zpětná vazba byla víc než pozitivní. Mačkaní tuhých, bolavých svalů mě doslova přitahovalo a uvnitř uspokojovalo. V pozdějším věku mne to zavedlo k masérovi, a tehdy se stalo něco, co bylo jedním z rozhodujících momentů – mou emoční zkušeností!

 

     Má emoční zkušenost

 Jako zapálený tanečník stylu Break Dance, který dělám od svých 12 let, jsem si dopřál občasnou masáž. Zlomové to pro mne bylo v době, kdy jsem si vykloubil na taneční soutěži pravé rameno, což z pohledu lékařů znamenalo konec aktivního tance. Těžko se člověk vzdává toho co miluje a v té době byl pro mě Break doslova závislostí. Poctivě jsem rehabilitoval a snažil se odbourat myšlenku, že bych musel svou lásku ze svého života odsunout. Léčba a následná rehabilitace trvala měsíce, ale hybnost ruky se dostala do fáze, kdy nešla vzpažit nad hlavu. Vydal jsem se proto k mému masérovi Mirku Rebidášovi. Po první návštěvě, díky mobilizaci lopatky, jsem byl schopen zvednout ruku nad hlavu, což ve mě zanechalo silnou emoční zkušenost a vděčnost. Myslím, že tohle byl ten rozhodující spouštěč – vydat se cestou pomoci lidem s jejich fyzickými i psychickými problémy.

47fde4e358b9f988e7390100-2 

   Masérské zkušenosti!

 V roce 2011 jsem úspěšně absolvoval rekvalifikační masérský kurz v Institutu profesního vzdělání Inprov Brno. Během celého kurzu mi vzrostla jistota a sebevědomí, že se vydávám tou správnou cestou a doslova jsem v sobě cítil nadšení a radost z toho co dělám. Masírováním rodiny, přátel a známých jsem si zdokonaloval své dovednosti. Po krátké době jsem dostal zajímavou nabídku spolupracovat se dvěma pražskými hotely (Diamant, Starý pivovar). Zvládnout velký počet lidí v krátkém čase mi ukázalo fyzické náročnosti této úžasné profese. Masírovaním různých typů lidí se mé zkušenosti posunuly zase o kus dál.
Časem jsem ale cítil, že je vhodná doba realizovat svou vlastní praxi, což znamenalo poohlédnout se po nějakém prostoru a posunout se zase o kus dál….

Co vás u mě čeká?