Infographic
Zkratka ASMR znamená doslova „Autonomous Sensory Meridian Response,“ což v překladu znamená samostatná smyslově-meridiánová reakce. O co se tedy přesně jedná? Jistě se vám už někdy stalo, že vám buď určitý zvuk, dotek, nebo pohled rozpoutal příjemné mrazení, mravenčení po těle a to nejčastěji podél páteře..

Jako nejčastější může být šeptání, šumění, šustění, škrábání nebo lehký zvuk nějakého stroje. Vzpomeňte si jaké zažíváte uvolňující pocity když se k někomu tulíte a šeptáte pod dekou. Když sedíte u kadeřníka a kromě dotyků na vaší hlavě, slyšíte zvuky hřebenu ve vlasech, či zvuky jejich stříhání..

Tyto zvuky vyvolávájí pocity bezpečí, harmonie, klidu a dochází až k tzv. MOZKOVÉMU ORGAZMU

ASMR mohou zapojovat především pravou mozkovou hemisféru (holisticky zaměřenou na imaginaci, zvuky a vjemy „energií“ a kvalit) a tím kompenzovat naše každodenní jednostranné nadužívání levé hemisféry (atomisticky orientovanou na jazyk, gramatiku, struktura, systém, logiku).

Už jen to, že se na chvíli přepneme do jiné „percepční polohy“, může být pro náš nervový systém osvěžující. ASMR je nový druh psychoterapie, která podle počátečních výzkumů pozitivně ovlivňuje jedince trpící posttraumatickou stresovou poruchou (např. váleční veteráni). Samozřejmě se jedná i o dobrou relaxaci po těžkém dnu v práci.

Během masáže komunikuju s klientem lehkým šeptáním, což mi vždy přislo přirozené a uvolňující.
Jestli můj hlas navozuje pocity mozkového orgazmu jsem zatím nezkoumal ale hodlám na zvukových vjemech víc zapracovat.. 

ASMR se rozšířilo ve formě videjí, které můžete shlédnout NÍŽE:

Příjmenou EXPLOZI .o)

J.K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *