Trigger points „spoušťové body“, způsobující značnou myofasciální bolest.

Bývají často spojeny s bolestí v jiných částech těla, tento jev se nazývá přenesená bolest (bolest ramene, loktu, hlavy, kolen, brnění prstů rukou i nohou, hučení v uších…). Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k odumření poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje myogelosy, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Masáž je doplněna o vyšetření a uvolnění měkkých tkání, v případě potřeby o mobilizaci postižené oblasti.

Jak to tedy u mě probíhá?

11241122_10200672945543025_338750799_o

Jako první provadím diagnostiku ve formě krátkého rozhovoru s klientem, (zajímám se o jeho bolesti, pohybové návyky a druh zaměstnání) Pomocí prstů provedu palpaci, neboli vyšetření svalů a zjistím tak výskyt TrP.
Po krátkém vyšetření přecházím k postupnému odstraňování TrP., které může být lehce bolestivé ale jen v určitých hranících. Po celou dobu klienta sleduju a probírám s ním jeho pocity.